Rzecz niezwykła wydarzyła się podczas warsztatów zorganizowanych dla dorosłych mieszkańców Biskupiej Górki. Postanowili oni m.in. o zorganizowaniu się celem konserwacji oryginalnych drzwi wejściowych na klatkę, kutych elementów barierek w dzielnicy etc. Takie są oto efekty edukacji przez zabawę!

Równie interesujące są przemyślenia po wspólnym upiększaniu znanych uczestniczkom miejsc – w programie graficznym „na żywo” i zgodnie z początkowo nieśmiałymi sugestiami wprowadzane były różne działania estetyzujące.

Warsztaty odbyły się na zlecenie Referatu Rewitalizacji UM Gdańska, salę udostępniła Fundacja „Życie i Pasja” – dziękujemy!

 

fot. Anna Maria Biniecka

 

Zainspirowani warsztatami „Zobaczyć na Nowo” mieszkańcy Biskupiej Górki wraz z Fundacją „Życie i Pasja” zabrali się wspólnie do upiększania tej uroczej dzielnicy. Kilkanaście osób w różnym wieku z wielkim zapałem obsadziło skarpę przed kamienicą przy ul. Biskupiej 18. Większość prac zaplanowanych na 3 dni ukończono już pierwszego dnia! Odmalowane zostały również drzwi i poręcz przy ul. Biskupiej 28. W sobotę nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez przedstawiciela Urzędu Miasta, bez którego wsparcia cała akcja nie mogłaby dojść do skutku. Przygotowano też słodki poczęstunek dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji, jak również dla tych, którzy przyszli podziwiać gotowy efekt.

 

fot. archiwum ZnN