Harmonijkowa ulotka edukująca o wartościach historycznej stolarki okiennej została zrealizowana na zlecenie Biura Konserwacji Zabytków przy sopockim magistracie. Gdy jest złożona konfrontuje nas z dwiema wersjami tego samego budynku i zestawieniem dwóch haseł: Piękno tkwi w detalach / Diabeł tkwi w szczegółach.

Ulotka rozkłada się na szerokość czterech kartek formatu A5 i zawiera treści informacyjne oraz edukacyjne. Przedstawia ramy prawne dla wymiany okien w mieście Sopot, na obszarze wpisanym do rejestru zabytków: na całym obszarze niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z substancją historyczną/zabytkową, czy nie, obowiązuje zgłoszenie zamiaru wymiany okien do Biura Konserwacji Zabytków Miasta. Treści edukacyjne obejmują wiedzę techniczną dotyczącą trwałości przedwojennych okien, informacje o specyficznych właściwościach materiału, z jakiego były wykonywane oraz wskazanie aspektów estetycznych okien historycznych. Porusza też aspekty związane z wentylacją pomieszczeń, tak ważną dla zdrowia i życia użytkowników oraz ze stratami ciepła w przypadku wymiany okien skrzynkowych na zespolone.

Właściciele sopockich nieruchomości dowiedzą się też z ulotki o możliwości dofinansowania konserwacji nawet pojedynczego okna w budynku.

Czy wiesz, że więcej naszych realizacji znajdziesz w albumie na naszym fanpage’u? Zachęcamy do sprawdzenia, co potrafimy: www.facebook.com/ZobaczycNaNowo/photos_albums